+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

ECL

Potwierdź  stopień znajomości języka polskiego i zdobądź  międzynarodowy certyfikat ECL

O ECL

ECL (European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages)
to egzamin z języków państw członkowskich Unii Europejskiej, oparty o jednolity, niezawodny i obowiązujący standard oceny znajomości języków obcych.
 
Początki egzaminu ECL sięgają 1992 roku, a cechą charakterystyczną jest porównywalność wyników egzaminacyjnych i certyfikatów we wszystkich egzaminowanych językach.
Egzaminy ECL są przeprowadzane z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, węgierskiego, włoskiego, polskiego, rumuńskiego, bułgarskiego, serbskiego, słowackiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, chorwackiego, czeskiego i hebrajskiego.
Egzamin jest akredytowany przez organizację EALTA (European Association for Language Testing and Assessment / Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Testowania i Oceniania Znajomości Języków Obcych). System egzaminacyjny został opracowany w odniesieniu do Common European Framework of Reference /CEFR/ Rady Europy.  
 
Sieć ośrodków egzaminacyjnych tworzą uniwersytety, szkoły wyższe i szkoły językowe. Jednostką koordynującą jest Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Pécs (Węgry).

Profil egzaminu

ECL potwierdza pisemną i / lub ustną znajomość ogólnego  języka polskiego, w zakresie tematów związanych z życiem osobistym i zawodowym, odpowiednio na poziomach: A2, B1, B2, C1, zgodnych z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.
Egzamin ECL nie zawiera oddzielnej części dotyczącej gramatyki, koncentruje się na praktycznych umiejętnościach komunikacyjnych sprawdzając 4 kompetencje językowe:

Część pisemna:

Część ustna (przeprowadzana w parach przed 2 członkami komisji):

 Korzyści

W Polsce egzaminy spełnia wymogi:

W Europie egzaminy ECL są częścią państwowego systemu szkolnictwa (Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja).

 Opłata za egzamin:   
- 80 Euro (egzamin całościowy: pisemny i ustny)
- 48 Euro (egzamin częściowy: pisemny lub ustny)
 
Przykładowe testy są dostępne na stronie: http://eclexam.eu/sample-tests/

Regionalne Centrum Sieci ECL w Polsce

Edu & More Sp. z  o.o.
00-695 Warszawa, ul. Nowogrodzka 44/7
tel. / fax.:  22 622 14 41
e-mail: ecl@polishonlinenow.com

Galeria

Opinie

img

Anastazja

Uczennica

Lubię uczyć się języków i dość łatwo mi to idzie. Jednak w szkole językowej Together moja wiedza się pogłębiła: cechy charakterystyczne kultury, tradycje i żarty, które wcześniej były niezrozumiałe, stały się oczywiste!

Dziękuję, Together School!

Dodano 03/02/17

zobacz więcej

Dołącz do nas!