+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

ECL

Potwierdź  stopień znajomości języka polskiego i zdobądź  międzynarodowy certyfikat ECL

O ECL

ECL (European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages)
to egzamin z języków państw członkowskich Unii Europejskiej, oparty o jednolity, niezawodny i obowiązujący standard oceny znajomości języków obcych.
 
Początki egzaminu ECL sięgają 1992 roku, a cechą charakterystyczną jest porównywalność wyników egzaminacyjnych i certyfikatów we wszystkich egzaminowanych językach.
Egzaminy ECL są przeprowadzane z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, węgierskiego, włoskiego, polskiego, rumuńskiego, bułgarskiego, serbskiego, słowackiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, chorwackiego, czeskiego i hebrajskiego.
Egzamin jest akredytowany przez organizację EALTA (European Association for Language Testing and Assessment / Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Testowania i Oceniania Znajomości Języków Obcych). System egzaminacyjny został opracowany w odniesieniu do Common European Framework of Reference /CEFR/ Rady Europy.  
 
Sieć ośrodków egzaminacyjnych tworzą uniwersytety, szkoły wyższe i szkoły językowe. Jednostką koordynującą jest Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Pécs (Węgry).

Profil egzaminu

ECL potwierdza pisemną i / lub ustną znajomość ogólnego  języka polskiego, w zakresie tematów związanych z życiem osobistym i zawodowym, odpowiednio na poziomach: A2, B1, B2, C1, zgodnych z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.
Egzamin ECL nie zawiera oddzielnej części dotyczącej gramatyki, koncentruje się na praktycznych umiejętnościach komunikacyjnych sprawdzając 4 kompetencje językowe:

Część pisemna:

Część ustna (przeprowadzana w parach przed 2 członkami komisji):

 Korzyści

W Polsce egzaminy spełnia wymogi:

W Europie egzaminy ECL są częścią państwowego systemu szkolnictwa (Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja).

 Opłata za egzamin:   
- 80 Euro (egzamin całościowy: pisemny i ustny)
- 48 Euro (egzamin częściowy: pisemny lub ustny)
 
Przykładowe testy są dostępne na stronie: http://eclexam.eu/sample-tests/

Regionalne Centrum Sieci ECL w Polsce

Edu & More Sp. z  o.o.
00-695 Warszawa, ul. Nowogrodzka 44/7
tel. / fax.:  22 622 14 41
e-mail: ecl@polishonlinenow.com

Galeria

Opinie

img

Andrzej

Uczeń

Szkoła językowa Together to najlepsze, co mi się mogło przytrafić. Uprzejmi menedżerowie prowadzili mnie na wszystkich etapach przeprowadzki do Polski.

Od momentu wypełnienia ankiety do ostatnich zajęć czułem przyjacielskie wsparcie. Dziękuję, tutaj znalazłem nowych przyjaciół i nauczyłem się polskiego :)

Dodano 03/02/17

zobacz więcej

Dołącz do nas!