+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

10 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Polski

10 najważniejszych powodów, dla których warto przeprowadzić się do Polski

 
Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów Europy Wschodniej. Wyróżnia się pod względem wysokiego poziomu wynagrodzeń, niedrogich mieszkań i niskich podatków w porównaniu do innych krajów UE. Dodatkowym atutem dla Słowian jest pokrewny język oraz polska mentalność. Większość osób, które przyjeżdżają z Rosji i krajów WNP do Europy, wybiera głównie Polskę zarówno jako cel stałego pobytu, jak i jedną z możliwości wyjazdu na Zachód.
 
Oto 10 głównych powodów, dla których Polska wyprzedza inne kraje europejskie:

Powód 1: Język

Język polski należy do grupy języków słowiańskich, więc osoba posługująca się językiem rosyjskim, ukraińskim czy białoruskim, będzie w stanie zrozumieć nawet połowę polskiej mowy już przy pierwszym kontakcie z nią. Sam proces nauki języka polskiego od podstaw również nie sprawi trudności – nawet osobie, która zawsze miała „kłopoty z językami". Dzięki temu nowoprzybyli będą mogli szybko iw pełni zintegrować się z lokalną społecznością.

Powód 2: Podobna mentalność

Mieszkaniec Rosji, Ukrainy czy Białorusi będzie mógł łatwo znaleźć wspólny język z Polakami, ponieważ mamy mniej więcej takie same poglądy na większość aspektów życia. Generalnie, jeśli nauczycie się w miarę dobrze mówić po polsku, będziecie czuć się „jak w domu”.

Powód 3: Dobre relacje

Powód ten częściowo wynika z poprzedniego, ale na ogół Polacy to ludzie bardzo przyjaźni. Jeśli będziesz się odpowiednio zachowywać, na pewno bez problemu zaprzyjaźnisz się z sąsiadami, kolegami z pracy i ze szkoły.

Powód 4: Wzrost gospodarczy

Znalezienie dobrze płatnej pracy w Polsce nie jest tak trudne jak w innych krajach europejskich – wystarczy mówić po polsku na dobrym poziomie i posiadać niezbędne umiejętności w dziedzinie, w której zamierzasz pracować. Znajomość języka angielskiego, niemieckiego i/lub francuskiego będzie dużym atutem, ponieważ w Polsce jest bardzo dużo oddziałów firm zagranicznych. Każdego roku w kraju pojawiają się nowe miejsca pracy, rosną średnie i minimalne zarobki.

Powód 5: Niskie ceny wynajmu i zakupu mieszkań

Wynajęcie lub zakup mieszkania w Warszawie, Krakowie czy innym dużym mieście nie jest dużo droższe niż w Moskwie czy Sankt Petersburgu. Jednocześnie częściej wynajmuje się umeblowane mieszkania w przeciwieństwie do zwyczajów w krajach Europy Zachodniej – co eliminuje dodatkowe wydatki na zakup mebli do mieszkania.

Powód 6: Łatwo podróżować po całej Europie

Autobusy i pociągi kursują regularnie z głównych miast Polski do krajów sąsiednich – Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, krajów nadbałtyckich. Ponadto bilety można kupić za 20 euro w jedną stronę. Podobnie jest z podróżami lotniczymi – do wszystkich większych miast w Europie lata wiele tanich linii lotniczych w cenie 20-50 euro za bilet w jedną stronę.

Powód 7: Łatwiej kupić dobry samochód

W Polsce jest bardzo dużo zarówno używanych niemieckich samochodów doskonałej jakości, jak i nowych modeli. Zarówno cena zakupu, jak i cena utrzymania samochodu są w miarę akceptowalne.

Powód 8: Wyższa jakość infrastruktury

W porównaniu z krajami poradzieckimi w Polsce jest wyższa jakość dróg, infrastruktury społecznej i miejskiej. Dziedzińce i domy są zawsze zadbane; w wielu dużych miastach wprowadzono udogodnienia dla rowerzystów, osób na wózkach inwalidzkich i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Powód 9: Doskonała jakość produktów i niskie ceny

Ceny żywności w Polsce praktycznie nie odbiegają od cen na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, ale ich jakość i asortyment są stosunkowo wyższe. Jedzenie w kawiarniach i restauracjach też nie jest dużo droższe niż w krajach WNP, ale porcje są większe, a sama obsługa klienta i jakość jedzenia są znacznie wyższe.

Powód 10: Łatwiej uzyskać status prawny

Obywatelom Rosji i krajów WNP łatwiej jest uzyskać status prawny w Polsce niż w większości innych krajów Unii Europejskiej. Istnieją zarówno standardowe programy imigracji w ramach pracy, nauki, łączenia rodzin, jak i programy migracyjne po uzyskaniu „Karty Polaka” lub te zorientowane dla freelancerów i osoby wykonujące zawody kreatywne.
 
Na dodatek, w Polsce istnieje możliwość uzyskania statusu prawnego poprzez uczęszczanie na kursy języka polskiego i wykazanie się poziomem znajomości języka, dlatego zapraszamy na kursy językowe naszej Szkoły. W Together 99% naszych uczniów pomyślnie zdaje państwowe egzaminy certyfikacyjne na poziomie B1. Możesz zobaczyć listę naszych kursów tutaj:
 
Wybierz kurs
 
Szkoła Together to akredytowane centrum egzaminacyjne, które przeprowadza państwowe egzaminy ze znajomości języka polskiego jako obcego! Autorskie programy szkoleniowe, wysoko wykwalifikowani nauczyciele i 11-letnie doświadczenie w nauczaniu.
 
Nasze oddziały znajdują się w Warszawie, Krakowie i Łodzi!
Dołącz do naszej wielkiej rodziny Together, a weźmiemy Cię pod skrzydła i poprowadzimy od A1 do pomyślnego zdania egzaminu państwowego!
Zapraszamy na zajęcia!
 
Zarejestruj się
 

Galeria

Dołącz do nas!