+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

Polski w Polsce

Dlaczego ważne jest, aby uczyć się języka polskiego w Polsce?

Gdy ktoś Cię zapyta, «co trzeba zrobić, aby nauczyć się języka obcego?», co pierwsze przychodzi Ci do głowy? Prawdopodobnie: «naucz się nowych słów i reguł gramatycznych, próbuj czytać i oglądać filmy w języku docelowym ...», czyż nie? To wszystko prawda, ale jest jedno «ale»: możesz to wszystko robić, będąc bezpośrednio w kraju native speakerów wybranego przez Ciebie języka! Środowisko językowe jest bowiem jednym z najważniejszych czynników, który pozwala szybko nauczyć się dowolnego języka obcego. Potrzeba komunikacji z otoczeniem zmusi Cię do natychmiastowego i częstego stosowania zdobytej wiedzy.

To właśnie w kraju native speakerów odbywa się głębokie zanurzenie w atmosferę języka, którego się uczysz. Ale chyba najważniejszym punktem, przeważającym na korzyść nauki języka bezpośrednio w danym kraju jest fakt, że wszyscy wokół ciebie mówią językiem, który, tylko na razie, jest Ci nieznany. Dzięki temu, jak mówią, chciał, nie chciał, ale mówisz! W sklepie, autobusie, metrze, kawiarni lub restauracji – wszędzie możesz usłyszeć język, którego się uczysz i porozmawiać w nim. Tak częste używanie języka w ciągu całego dnia przekłada się na wysoką efektywność w nauce rozumienia i zapamiętywania nowych informacji.

Oczywiście, gdy uczymy się języka obcego w naszej ojczyźnie w klasie, może on się nieco różnić od tego, co usłyszymy po przyjeździe do danego kraju. Język jest rzeczą nietrwałą, ale w tym zawarte jest jego piękno! Nauka języka polskiego w Polsce jest nie tylko przyjemna i interesująca, ale także skuteczna! Tutaj będziesz potrzebował mniej czasu, aby uzyskać podstawowe informacje o języku, nauczyć się go rozumieć i oczywiście mówić w nim. Rzeczpospolita Polska jest wysoko rozwiniętym krajem europejskim, więc nie dziwi fakt, że wiele osób z różnych krajów stara się studiować lub pracować w Polsce. Jedni zaczynają uczęszczać na kursy języka polskiego w swoim kraju, a inni stykają się z problemem nauki języka już bezpośrednio w Polsce.

Nauka języka polskiego w Polsce jest oczywiście łatwiejsza. A ponieważ popyt na język polski rośnie, rośnie liczba propozycji nauki dla tych, którzy chcą się go nauczyć. Osoby ze znajomością języka polskiego mogą ubiegać się o wysokie stanowiska i lepszą pracę, a w rezultacie o lepszy standard życia. Kursy języka polskiego w Polsce to pierwszy krok w kierunku lepszego życia w nowym kraju. Zajęcia w klasie z nauczycielami w połączeniu z wpływem otaczającego środowiska zapewnią maksymalną wiedzę, która pomoże przyspieszyć proces uczenia się języka. Oczywiście, nauka języka polskiego w Polsce to najlepszy sposób na jego opanowanie. Ale pojawia się pytanie: «W którym mieście Polski powinienem zostać?». Każde z miast Rzeczypospolitej Polskiej może stworzyć dla Ciebie sprzyjającą atmosferę do zanurzenia się w języku. Ale najbardziej prestiżowym i obiecującym miastem dowolnego kraju jest jego stolica. W Warszawie jest wiele szkół językowych i każda z nich świadczy swoje usługi na różnych warunkach.

Szkoła Języka Polskiego TOGETHER to szkoła z wieloletnim doświadczeniem, która koncentruje się na nauczaniu języka polskiego obcokrajowców mieszkających lub zamierzających mieszkać w Polsce. Nasze kursy oferują nie tylko lekcje w salach zajęciowych, ale także komunikację z native speakerami w naszym klubie konwersacyjnym oraz poznawanie kultury Polski i jej tożsamości od wewnątrz. Przecież, będąc w obcym kraju, ważne jest nie tylko zrozumienie i mówienie w języku jego mieszkańców, ale również zrozumienie kultury i światopoglądu ludzi. Połączenie tych czynników pozwala nam uczyć polskiego tak skutecznie w tak krótkim czasie.

Galeria

Dołącz do nas!