+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

Zezwolenie na pobyt w Polsce

Uzyskanie zezwolenia na pobyt na podstawie kursów

Zezwolenie na pobyt – dokument potwierdzający tożsamość i umożliwiający obcokrajowcom czasowe lub stałe przebywanie na terytorium państwa, które wydało dokument.

W Polsce istnieją dwa rodzaje takiego dokumentu – «Karta czasowego pobytu» (zezwolenie na pobyt czasowy) oraz «Karta stałego pobytu» (zezwolenie na pobyt stały).

Zarówno pierwszy, jak i drugi dokument pozwala na pobyt w Polsce przez pewien czas (od 6 miesięcy do 10 lat) bez konieczności ubiegania się o wizę lub przedłużania jej. Zezwolenie na pobyt pozwala swobodnie podróżować po krajach strefy Schengen, podróżować za granicę (do ojczyzny lub do innych krajów, w których obowiązuje system bezwizowy), kupować nieruchomości, samochody, zaciągać kredyty i oficjalnie pracować w Polsce.

Zezwolenie na pobyt stały można uzyskać po 5 latach pobytu w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy, dlatego zatrzymamy się przy procedurze uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce na podstawie kursów w Szkole Języka Polskiego TOGETHER.

Sposoby emigracji do Polski i uzyskania zezwolenia na pobyt

Decydując się na emigrację do Polski, możesz to zrobić z pomocą naszej Szkoły, rozpoczynając naukę na semestralnym lub rocznym kursie języka polskiego w szkole językowej TOGETHER. Musisz tylko, w fazie początkowej, uzyskać w swoim kraju polską wizę krajową. Szkoła Języka Polskiego TOGETHER zapewnia pełne wsparcie wizowe dla studentów podczas zapisów na kursy języka polskiego.

Po otrzymaniu polskiej wizy krajowej i przeprowadzce do Polski masz możliwość rozpoczęcia procedury uzyskania zezwolenia na pobyt na okres 1 roku. W tym czasie będziesz mógł zaaklimatyzować się w Polsce, znaleźć pracę lub wstąpić na uniwersytet..

Po otrzymaniu zezwolenia na pobyt („Karta pobytu czasowego”) możesz:

Galeria

Dołącz do nas!