+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

Egzamin certyfikatowy

JAK ZDAĆ EGZAMIN PAŃSTWOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO?

Szkoła Języka Polskiego Together to oficjalny ośrodek egzaminacyjny przeprowadzający państwowy egzamin certyfikacyjny z języka polskiego jako obcego. To dla nas wielkie wyróżnienie, a dla naszych uczniów – szansa na naukę w szkole, która gwarantuje profesjonalne przygotowanie do egzaminu państwowego

Jako że znamy proces egzaminacyjny „od środka”, jesteśmy w stanie przygotować tych studentów, którzy planują związać swoje życie z Polską do najważniejszego wydarzenia w ich naukowym życiu – państwowego egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego jako obcego.

Obcokrajowcy uczący się w szkołach językowych po ukończeniu kursów otrzymują dyplom lub certyfikat, który może okazać się pomocny w późniejszych poszukiwaniach pracy. Jednak jedynym dokumentem oficjalnie potwierdzającym znajomość języka polskiego jest certyfikat państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego

To dokument niezbędny dla tych, którzy: 

Najlepsza szkoła języka polskiego Together gwarantuje solidne przygotowanie do egzaminu. Wspieramy naszych studentów zarówno w nauce, jak i w procesie rejestracji i na etapie samego egzaminu. Co więcej, egzamin państwowy możesz zdawać we wszystkich placówkach szkoły w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

Egzaminy państwowe można zdawać na kilku poziomach zaawansowania:

A1 - poziom elementarny
A2 - poziom podstawowy
B1 - poziom progowy
B2 - poziom średni ogólny
C1 - poziom efektywnej biegłości językowej

Egzamin państwowy na poziomie B1 to najczęściej wybierana opcja. To właśnie osiągnięcie tego pułapu znajomości języka jest wymagane przez większość instytucji i uczelni. 

Egzamin państwowy składa się z pięciu części: 

Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu należy zdobyć co najmniej 50% z każdej jego części. Na oficjalnej stronie internetowej dostępne są przykładowe testy i zbiory zadań.

Rozwiązywania wszelkich zadań egzaminacyjnych najlepiej nauczy studentów kurs przygotowujący do egzaminu państwowego. Nasi nauczyciele, którzy są również członkami komisji egzaminacyjnych, wyjaśnią wszystkie wątpliwości i rzetelnie przygotują kursantów do egzaminu. 

Więcej o kursie

Zapisz się 

Część pisemna egzaminu państwowego z języka polskiego wymaga napisania krótszego i dłuższego tekstu. W części ustnej studenci zmierzą się z trzema zadaniami: opisem fotografii, wypowiedzią na zadany temat oraz dialogiem z jednym z członków komisji – symulacją codziennej sytuacji komunikacyjnej. 

Państwowy egzamin z języka polskiego jako obcego jest płatny, tak jak i odpłatne jest wydanie certyfikatu potwierdzającego jego zdanie. Dla osób poniżej 18. roku życia opłata ta wynosi 90 Euro, niezależnie od poziomu. Osoby dorosłe zapłacą natomiast: 

Koszt wydania certyfikatu to dodatkowe 20 Euro. Wszystkie opłaty uiszczane są w złotych polskich po kursie NBP z dnia zapłaty.

Egzamin państwowy z języka polskiego jako obcego odbywa się tylko kilka razy w roku. W 2023 roku są to następujące terminy:

Wyniki egzaminu państwowego są podawane w ciągu dwóch miesięcy od sesji egzaminacyjnej.

Samodzielne zapisanie się na państwowy egzamin certyfikacyjny z języka polskiego jako obcego może być trudne, jednak każde centrum egzaminacyjne ma określoną ilość miejsc dla swoich uczniów. Dlatego uczestnikom kursu przygotowawczego do egzaminu państwowego w Szkołach Językowych Together przysługuje pierwszeństwo przy rezerwacji miejsca na egzaminie. 

 

Źródła obrazów: goodfon.ru
 

Galeria

Dołącz do nas!