+ 48 22 111 50 64

biuro@together-school.pl

Od czego zacząć naukę języka polskiego

Od czego zacząć naukę języka polskiego: nasze wskazówki

 

Pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy, ale jeśli wybierzesz odpowiednią metodę, poradzisz sobie z każdą sprawą. Jeśli chcesz nauczyć się języka polskiego, ale nie wiesz od czego zacząć, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto kilka najskuteczniejszych sposobów na rozpoczęcie nauki języka polskiego:

  1. Pierwszą rzeczą, od której warto zacząć naukę dowolnego języka, jest motywacja. Im większa motywacja, tym większe efekty przyniosą Ci zajęcia. Tym samym będziesz mógł szybciej dobrze mówić po polsku.
  2. Zaopatrz się w interesujące Cię książki w języku polskim i w samouczki. Nie zaszkodzą Ci również wartościowe pomoce dydaktyczne, stworzone z myślą o Twoim poziomie. Prawda jest taka, że ze względu na ogromną różnorodność kursów, podręczników, książek w Internecie łatwo się zgubić i wybrać niekoniecznie to, czego potrzebujesz. Dlatego lepiej zapytać nauczyciela, co jest dla Ciebie odpowiednie.
  3. Zaplanuj wakacje lub wyjazd do Polski. Nic nie uczy tak jak pobyt w środowisku, gdzie wszyscy mówią językiem, którego chcesz się nauczyć. Wycieczka do Polski to także świetna rozrywka. Kraj słynie z kuchni, architektury, sztuki i wielu innych rzeczy, które lepiej zobaczyć i spróbować, niż przeczytać o nich w sieci.
  4. Oglądaj kursy językowe w sieciach społecznościowych, YouTube i innych zasobach internetowych. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one pełnoprawnej, dokładnie przemyślanej edukacji, na przykład tej, którą oferuje nasza Szkoła. Ale z materiałów w Internecie również możesz nauczyć się czegoś ciekawego, a także poszerzyć swoje słownictwo.
  5. Oglądaj filmy w języku polskim z napisami. Ta porada jest dobra dla tych, którzy już trochę znają język. Wybieraj filmy z łatwym słownictwem i jasną fabułą. Mogą to być programy telewizyjne lub kreskówki. Inną opcją jest oglądanie filmów po polsku, które już wielokrotnie widziałeś.
  6. Znajdź sobie przyjaciela do rozmowy. Możesz zrobić to samodzielnie lub na naszych zajęciach. Komunikowanie się z drugim człowiekiem, nawet jeśli nie mówi on płynnie po polsku, jest doskonałą praktyką językową zarówno dla Ciebie, jak i dla niego.
  7. Ucz się stopniowo, konsekwentnie i regularnie. Wiemy, że nie będziesz w stanie czytać po polsku, jeśli nie znasz alfabetu. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć dobrego nauczyciela, jeśli chcemy szybko i sprawnie opanować język.
  8. Muzyka i radio. Podobnie jak w przypadku filmów, słuchanie polskich stacji radiowych i muzyki popchnie Cię do przodu. Nawet sam nie zauważysz, kiedy zaczniesz poprawnie wymawiać polskie słowa i śpiewać razem z wykonawcami.
  9. Używaj wszystkiego, co możesz, aby zapamiętać zasady gramatyczne i nowe słownictwo. Nie bój się naklejek w mieszkaniu, robienia notatek w notatnikach, zostawiania przypomnień na pulpicie komputera i ekranie telefonu. Najmniejsze rzeczy, którymi otaczasz się w codziennym życiu, mogą pomóc Ci w nauce języka polskiego.

Najważniejsza rada – po prostu zacznij. Nie odkładaj nauki, dlatego że nie masz czasu, pieniędzy, siły czy czegoś innego. Możesz rozpocząć naukę języka polskiego samodzielnie, ale nie zawsze jest to wygodne. Łatwiej wtedy przegapić coś ważnego lub nie zrozumieć zawiłości językowych.

Nasza szkoła internetowa oferuje specjalne programy, które pomogą Ci w samodzielnej nauce języka polskiego. Z nami po pierwszych lekcjach będziesz mógł prowadzić proste dialogi, nie przegapisz żadnych ważnych punktów w systemie językowym i będziesz pewny swoich umiejętności. Zapraszamy do dołączenia do naszej wielkiej rodziny, a także do szybkiej i przyjemnej nauki języka polskiego!

Wszystkie kursy

Zarejestruj się

 

Galeria

Dołącz do nas!