Szkoła Together otrzymała licencję na przeprowadzanie egzaminu TELC
Latem 2023 roku w Polsce weszły w życie nowe zmiany w przepisach dotyczących uzyskiwania karty rezydenta długoterminowego UE. Teraz, oprócz państwowego certyfikatu znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1, cudzoziemcy mogą przedstawić certyfikat zdania egzaminu TELC.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie wykazu poświadczeń znajomości języka polskiego potwierdzających znajomość tego języka wymaganą do udzielenia zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej (https://bit.ly/rozporządzenie_MSWIA_B1)
Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten egzamin?
- Jego certyfikat jest akceptowany przy składaniu wniosków o kartę rezydenta UE;
- Terminy egzaminu nie są związane z rozporządzeniami państwowymi, co oznacza, że można go przeprowadzić w dowolnym czasie;
- Certyfikat jest wydawany w zależności od wyniku (poziom B1 lub B2);
- Czas wydania certyfikatu to 6-9 tygodni po zdaniu egzaminu.
Jak wygląda egzamin?
Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej, które zazwyczaj odbywają się tego samego dnia. Część pisemna trwa 115 minut i obejmuje sprawdzanie umiejętności słuchania, czytania, pisania i gramatyki. Część ustna odbywa się po krótkiej przerwie. Zdaje się ją w parach i obejmuje czas na przygotowanie oraz rozmowę na określony temat. Czas trwania to 15-20 minut.
Swoją wiedzę można sprawdzić, pobierając próbny test, który umieściliśmy pod linkiem:
Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości i zdania egzaminu TELC w najlepszych warunkach. Szkoła Together to nie tylko oficjalne centrum egzaminacyjne z licencją na przeprowadzanie tego testu, ale także ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i przeprowadzaniu państwowego egzaminu certyfikacyjnego.
Koszt egzaminu to 900 złotych (w cenie jest także jedna konsultacja online z egzaminatorem).
Czekamy na Państwa zgłoszenia i do zobaczenia w Together!